Мартен Фуркад отвя конкуренцията в Оберхоф, Владо Илиев е 21-ви

OFFNews 12 януари 2020 в 16:39 2244 0

Звездата Мартен Фуркад спечели масовия старт на 15 километра от Световната купа по биатлон, който се проведе в германския зимен център Оберхоф.

Французинът допусна две грешки в стрелбата и спря хронометрите с време 41:01.4. Така Фуркад записа трета победа за сезона и 75-а в кариерата си.

Представителят на домакините Арнд Пайфер остана на второто място с 3 грешки и 20.1 секунди от победителя. Трети завърши Симон Дестьо с пасив 20.3 секунди също с три пропуснати мишени.

Българският представител в днешното състезание и спортист номер 1 за 2019 година у нас Владимир Илиев се класира на 21-о място от 30 стартирали. Той направи пет грешки в стрелбата и финишира на 1:56.5 минути след Фуркад.

Победата изстреля французина на първото място в генералното класиране за Световната купа с 387 точки. Втори е Йоханес Тингенс Бьо с 374, а трети - Симон Дестьо с 352 пункта. Владимир Илиев е 24-и със 126 точки, а Красимир Анев - 46-и с 34.