Краси Анев взе сребърен медал от Европейското по биатлон

OFFNews 25 януари 2017 в 12:48 2814 0

Красимир Анев стана втори на европейския шампионат в дългата дисциплина на 20 км. при мъжете. Асът ни в биатлона потегли с  20-ти номер и не допусна грешка при стрелбите в Душники-Здруй (Полша). Първи е руснакът Александър Логинов, който допусна една грешка, но бяга по-бързо. Анев записа 6-и бегови резултат. Биатлонистът от Самоков остана само на 11 сек. от победителя и записа трети сребърен медал от Европейски първенства.

Още петима българи стартираха в днешната надпревара. Димитър Герджиков сбърка два пъти и завърши на 22-ра позиция. Владимир Илиев нямаше ден на стрелбището и добави цели пет минути към своето време, което го отпрати на 25-ра позиция. Антон Синапов, Михаил Клечоров и Димитър Парталов направиха съответно по пет, четири и шест пропуска и финишираха на 59-та, 66-та и 95-та позиция.

Новият европейски шампион Александър Логинов изтърпя двугодишно наказание за употребата на допинг. Третата позиция е за друг представител на "сборная" - Алексей Слепов, който стреля без грешка.