Люти закани получи канадската състезателка по шорттрек Ким Бутен от вбесени корейци след финала на 500 метра.
Бутен завърши четвърта, но се окичи с бронз след дисквалификацията на представителката на домакините Минджеон Чой, която финишира втора. Съдиите прецениха, че Чой е нарушила правилата срещу Бутен, но не така смятат разгневените корейци.
"Поздравления за нечестно спечеления медал", написа гневен привърженик в личния профил на канадката в Туитър.
"Ако те намеря, ще умреш", заканва се друг потребител и придружава публикация за по-красноречиво с емотикони на ножове.
Това принуди Бутен да ограничи временно достъпа до профилите си в социалните мрежи.
"Не можем да контролираме социалните медии и публиката има правото да каже всичко, което поиска.
Ние призоваваме всички да уважават спортистите и да подкрепят тяхната работа, за да постигнат още по-силни резултати", заяви говорителят на Международния олимпийски комитет Марк Адамс.
Следете новините ни в :

















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен