От днес се възстановяват плановия прием и плановата оперативна дейност във всички лечебни заведения за болнична помощ и комплексните онкологични центрове на територията на София-град, разпореди директорът на Столичната районна здравна инспекция (СРЗИ) д-р Данчо Пенчев.
Все още обаче са забранени свиждания в болниците, с изключение на свижданията на пациенти в терминален стадий.
Плановият прием в лечебните заведения беше спрян на 10 януари 2022 г. заради увеличаващия се брой на новозаразени лица с COVID. Решението за отмяната му пък беше взето на заседанието на Областния кризисен щаб миналата седмица.
С друга заповед директорът на СРЗИ нарежда на СБАЛДБ „Проф. Иван Митев“ да е в готовност при необходимост да разкрие още педиатрични интензивни легла за лечение на пациенти с COVID-19.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец