Три благотворителни събития през м. май ще подкрепят лечението на най-малките пациенти в УМБАЛ Бургас. Организаторите им са ученици и студенти, обединени от каузата да помогнат на най-голямата болница в Югоизточна България да подобри условията за престой на деца и родители, и обучението на млади медици.
На 1 май от 18.30 ч. в Дома на НХК ще се проведе благотворителен концерт "ЗаЕДНО за бъдещето на нашите деца", с участието на Самуел Мануелян и Жаклин Костадинова от "Гласът на България", трио No Gravity и над 10 бургаски музикални и танцови школи. Организатор е Ротаракт Бургас Приморие и студенти от медицинските специалности на Бургаския държавен университет. Билети се купуват на място, а средствата ще бъдат насочени към подобряване на битовите условия в двете детски отделения на УМБАЛ Бургас.
Линк към събитието тук.
Абитуриентите от ППМГ "Акад. Н. Обрешков" са избрали да отбележат завършването си по един нетрадиционен начин - с "Концерт ПО желание", който да подпомогне дейността на Отделението по неонатология на УМБАЛ Бургас. Концертът е на 12 май от 19 ч. в Летен театър, а в него ще участват ученици от всички класове на випуск 2025 на ППМГ.
Линк към събитието и представянето на участниците тук.
Традиционно подкрепа на същото отделение ще окажат и ученици от ПГСАГ "Кольо Фичето", които канят към тях да се присъединят всички, които събират капачки. Бургаската кампания "Дари капачка - спаси живот", тръгна от това училище преди 10 години. От тогава средствата от предаването на капачките осигуряват апаратура и консумативи за отделението, което се грижи за най-малките и крехки новородени.
Благодарение на тази инициатива и на доверието към своята работа, отделението привлече множество дарители и днес се гордее с оборудване на нивото на най-развитите европейски болници. Следващата цел е покупка на високотехнологичен симулатор - изкуствено новородено, на което млади медици да тренират овладяване на рискови за живота на бебетата състояния.
Събитието на ПГСАГ "Кольо Фичето" е на 16 май от 10 до 16 ч. в Експо център "Флора". Линк към събитието тук.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
На камерите камионът убиец бил без шофьор. Шишков допуска саботаж
СМГ, Френската или Немската? Не са били нужни мотиви за избора на 90 ученици, показва отговор на РУО
Почина вторият български космонавт Александър Александров
Съветът на ЕС започна процедура за свръхдефицит за България