От сряда, 12-ти януари, се преустановяват плановият прием и плановите операции във всички лечебни заведения в София.
Заповедта е на директора на Столична РЗИ Данчо Пенчев заради ескалиращата заболеваемост от COVID-19 в София. От седмица областта отново е в тъмночервената зона. Днес по данни на Единния информационен портал тя е близо 1100 на 100 000 души население – най-високата в страната.
Изключение от ограниченията се допуска за трансплантациите, диагностиката и лечението на онкоболести, дейностите по асистирана репродукция и раждане, както и тези свързани с рехабилитация, продължително лечение и психиатрична помощ.
Забраняват се и свижданията в лечебните заведения, с изключение на тези при пациенти в терминален стадий.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец