Няма условия за обявяване на грипна епидемия в Софийска област към момента.
Това е заключението от срещата на областния управител Стефан Арсов с представители на Столична регионална здравна инспекция, Военномедицинска академия, Александровска болница, Университетска многопрофилна болница за активно лечение и спешна медицина „Н.И.Пирогов", Специализирана болница за активно лечение по детски болести „Проф. д-р Иван Митев", Университетска многопрофилна болница за активно лечение „Царица Йоанна-ИСУЛ" и председателя на управителния съвет на Българския лекарски съюз.
Според предоставената информация от Столична регионална здравна инспекция заболеваемостта от грип и остри респираторни заболявания в областта достига стойност от 82 заболели на 10 000 души.
Наблюдава се характерното за сезона плавно нарастване, но областта е далеч под минимума заболеваемост от 110 -140 заболели на 10 000 души, при която се обявява предепидемична обстановка.
Лечебните заведения запознаха областния управител със степента на заетост на легловата база от пациенти с остри респираторни заболявания.
Към настоящия момент актуалната обстановка не обуславя необходимостта от обявяване на грипна епидемия. Надзорът на заболеваемостта и координацията между компетентните институции в област София се осъществява непрекъснато.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни