Спират плановият прием и плановите операции в УМБАЛ "Александровска". Заповедта на изпълнителния директор на лечебното заведение влиза в сила от нула часа на 21 октомври до промяна на епидемичната обстановка, съобщиха от болницата.
Реорганизацията на клиниките и пренасочването на екипи към COVID структурите се извършва по нареждане на Столична РЗИ.
Леглата за COVID пациенти се увеличават от 120 на 240, като 35 от тях са предвидени за болни на интензивно лечение.
Пациентите, които се нуждаят от спешно или неотложно болнично лечение, няма да бъдат връщани, а тези за планови операции ще бъдат записвани в листа на чакащи.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец