

В Дома за възрастни хора в село Опанец, област Добрич, са заразени 31 от 40 обитатели. На 14 от заболелите са поставени две дози от ваксината на „Пфайзер/Бионтех“.
Само 3-ма от тях са имали симптоми на болестта и са настанени за лечение в COVID отделението към психиатричната болница в село Карвуна.
За лечение там са изпратени и още 3-ма души от дома, които не са ваксинирани. Всички са добре и днес се очаква да бъдат изписани, съобщи БНТ.
Всяка втора проба за коронавирусна инфекция в област Добрич е положителна. Заразените в региона вече достигат 398 на 100 000 жители, сочат данните на РЗИ за последната седмица.
904 са изследваните за Covid-19 лица в област Добрич за изминалата седмица, като от тях положителен резултат са дали 452-ма души.
Сред тях има и 12 медицински специалисти – двама лекари, 7 медицински сестри, 1 акушерка и двама санитари. Сред заразените са и 28 учители.
Следете новините ни в :

























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
В петък вечерта и в разгара на лятото правителството обяви формулата си за справедливи цени на храните
Сенатът на САЩ прие закон за адски санкции срещу Русия
Сенатът на САЩ прие закон за адски санкции срещу Русия
В петък вечерта и в разгара на лятото правителството обяви формулата си за справедливи цени на храните