Волейболистките ни започнаха със загуба световното

OFFNews 25 септември 2022 в 23:03 1631 0

Волейбол

Снимка FIVB.org

Волейболистките ни играха отлично на моменти, но не успяха да стигнат до успех

Националният тим на България стартира с поражение участието си на Световното първенство по волейбол за жени в Нидерландия и Полша. Българките отстъпиха пред Германия с 1:3 (22:25, 25:21, 23:25, 21:25) в първата си среща от група „С“ на шампионата, играна в Арнем (Нидерландия).

Утре (26 септември) националките ще излязат срещу Сърбия от 17:00 часа във втория си мач на Световното първенство. В групата са още отборите на САЩ, Казахстан и Канада.

Американките стартираха с успех с 3:0 над Казахстан в събота, а тази вечер Сърбия надигра Канада също с 3:0 (25:23, 25:16, 25:20). Така на първите три места в групата излязоха съставите на Сърбия, САЩ и Германия, следвани от България, Канада и Казахстан.

Селекционерът Лоренцо Мичели избра следния стартов състав за България срещу Германия: Лора Китипова, Елица Атанасийевич, Силвана Чаушева, Гергана Димитрова, Нася Димитрова, Мира Тодорова - Мила Пашкулева либеро.

Българките изостанаха с 2:6 в началото на първия гейм, но се доближиха на точка след успешна атака на Гергана Димитрова при 6:7, а веднага след това Елица Атанасийевич изравни за 7:7. Оспорваната игра продължи, на няколко пъти се стигаше до равенство, но германките взеха две поредни точки за 22:20 и удържаха успеха в първата част с 25:22.

Волейболистките, водени от Лоренцо Мичели, имаха преимущество във втория гейм, дръпнаха последователно с 18:13 и 20:15 след добри изяви на Лора Китипова и Гергана Димитрова и поддържаха аванс до 25:21, с което изравниха резултата в мача.

Пак противникът натрупа 5 точки аванс на старта на третата част, но тимът на България успя да навакса до 11:12 и малко след това осъществи обрат до 17:15 в своя полза. Германките не се огънаха и отново излязоха напред при 20:18. Националките намалиха за 21:22 чрез Нася Димитрова, а след успешна блокада на Елица Атанасийевич българките изравниха. До края на гейма германският отбор бе по-стабилен и спечели с 25:23.

България започна уверено в четвъртия гейм, поведе с 12:6, а по-късно след добра атака на Елица Атанасийевич и успешна блокада на Нася Димитрова резултатът стана 16:13. Германките обаче отговориха със серия от 8 поредни точки до 21:16 в своя полза и при 25:21 стигнаха до крайната победа.

Нася Димитрова реализира 20 точки, а 19 добави Елица Атанасийевич.