Волейболистите ни записаха пета загуба в Лигата на нациите

OFFNews 05 юни 2021 в 22:51 2053 0

Мъжкият национален отбор на България по волейбол отстъпи на Иран с 0:3 (20:25, 31:33, 22:25) и регистрира четвърта поредна и общо пета загуба в Лигата на нациите в Римини. "Лъвовете" имат само една победа в турнира (б.р. над Австралия) и заемат 13-о място във временното класиране.

България започна в състав: Владимир Станков, Радослав Парапунов, Аспарух Аспарухов, Георги Петров, Николай Колев, Стефан Чавдаров - Мартин Иванов-либеро.

Тимът на Силвано Пранди бе равностоен в големи периоди от срещата срещу силния тим на Иран, воден от легендарния Владимир Алекно, но отстъпи в решителните моменти от мача и загуби в три гейма.

Двубоят започна равностойно, но до второто техническо прекъсване иранците натрупаха четири точки аванс, след което затвориха първия гейм с 25:20.
Българите отстъпиха драматично във втория гейм с 31:33, което ги пречупи психически и това се оказа ключов момент в мача.

Третата част отново започна равностойно, но в ключовите моменти иранците бяха по-прецизни и успяха да спечелят чиста победа след 25:22.

Най-резултатен за България бе Радослав Парапунов с 11 точки, а Георги Петров и Николай Колев добавиха по 8 точки.