Волейболистите ни стартираха на европейското с тежка загуба от Русия

OFFNews 24 август 2017 в 20:20 2904 0

Националите по волейбол стартираха с тежка загуба с 0:3 от Русия в първия си мач от предварителна група С на европейското първенство в Полша. Пред полупразната зала в Краков нашите волейболисти дадоха отпор на "сборная" единствено в първия гейм, който загубиха на 23 точки.

След това руснаците взеха инициативата и не оставиха съмнение в превъзходството си, макар нашите момчета да успяха да поведат в третия гейм. Така Русия си върна с лихвите за загубата с 2:3 в Казан през лятото в мач от Световната лига.

Розалин Пенчев беше най-резултатен за България със 17 точки (3 блока, 67% ефективност в атака, 7% перфектно и 36% позитивно посрещане). Цветан Соколов добави още 12 точки (44% ефективност в атака).

За Русия се отличиха Максим Михайлов (2 аса, 50% ефективност в атака) и  Дмитрий Волков (1 ас, 1 блок, 56% ефективност в атака, 27% перфектно и 67% позитивно посрещане) с по 12 точки.
Във втория си двубой от Група С България ще излезе в събота от 21,30 часа срещу Испания отново в Краков.

Добрата новина за родния волейбол от днес обаче дойде от страна на дамите ни. "Лъвиците" постигнаха трета поредна победа на последната световна квалификация в Ротердам (Холандия), с което запазиха реални шансове за една от двете квоти за Мондиал 2018 в Япония.

Момичетата на селекционера Иван Сеферинов дадоха гейм на аутсайдера Гърция и се наложиха с 3:1 (26:24, 21:25, 25:21, 25:17) и вече имат 3 победи от 3 мача и 9 точки, като имат много големи шансове за едно от първите две места на турнира.