OFFNews 22 юни 2023 в 20:25 1273 0

Волейбол

Снимка FIVB.org

Националите записаха поредна загуба

България допусна поражение с 1:3 (25:22, 23:25, 22:25, 20:25) срещу Канада в шестия си мач от Лигата на нациите по волейбол.

Това е четвърта поредна загуба за "трикольорите", които са на 12-то място в класирането до момента.

Селекционерът на българския отбор Пламен Константинов започна със състав: Георги Сеганов, Димитър Димитров, Мартин Атанасов, Александър Николов, Алекс Грозданов, Светослав Гоцев и либерото Теодор Салпаров. Като резерви в игра влязоха Аспарух Аспарухов и Николай Колев.

В първата част в Орлеан (Франция) българите изоставаха с 15:19, но успяха да направят обрат в решителните моменти и да поведат след 25:22 с успешна изява на Мартин Атанасов.

Във втория гейм играта беше равностойна и се стигна до 9:9 и 20:20, но в края "кленовите листа" показаха по-силна игра в атака, за да изравнят при 25:23.

Последваха колебливи изяви за българския състав и Канада отново показа повече майсторство в защита в решителните разигравания и взе аванс от 20:15. Това помогна на отбора от Северна Америка да направи обрат и да приключи частта при 25:22.

В последния гейм България опита да промени хода на събитията, но отново не можа да се доближи до своя съперник, който приключи мача при 20:20 след близо два часа игра.

Най-резултатен в полза на българския отбор стана Александър Николов с 15 точки, а Мартин Атанасов добави още 13.

За победителите с 16 точки се отличи Стивън Маар.

България има една победа и пет поражения, докато Канада е с два успеха и четири загуби на 11-та позиция.