"Лъвиците" унижени от Турция на волейбол

OFFNews 05 юни 2019 в 13:51 2547 0

Женският национален отбор на България загуби от лидера във волейболната Лига нациите - Турция с 0:3 (14:25, 9:25, 23:25) във втория си мач от група 11, на турнира от третата седмица в световната надпревара, който се провежда в Банкок (Тайланд).

Класният тим на Турция, който е водач във временното класиране на Лигата със седем победи и 21 точки, доминираше изцяло в първите две части и ги спечели с голяма разлика.

Волейболистките на Иван Петков все пак не се предадоха под страхотния натиск и демонстрираха борбеност и възможности в третата част, когато бяха достоен съперник на туркините.

Българките заиграха по-освободено, засилиха своя сервис и стабилизираха посрещането. Това се отрази положително в представянето им и геймът тръгна точка за точка. След отлични отигравания в атака нашите момичета поведоха със 17:15 и 19:17, равнопоставеността продължи до 22:22.

В този момент диагоналът на туркините Ебрар Каракурт показа класата си, като след силен сервис, съотборничките й излязоха напред 23:22. Последал ас от нейна страна доведе до мачбол за Турция - 24:23.

Третият й пореден сервис все пак бе спасен, като Петя Баракова прехвърли топката в противниковото поле и изненада съперника, а България записа точка - 23:24. „Лъвиците“ имаха възможност да изравнят след добър начален удар на Мира Тодорова, но все пак Каракурт сложи финалния акорд в мача след поредна успешна атака.

Реализатор за победата на Турция бе Ебрар Каракурт с 18 точки. За България Гергана Димитрова бе най-резултатна с 11 точки, Мирослава Паскова завърши с 10 точки.

БЪЛГАРИЯ: Лора Китипова, Мария Данчева, Гергана Димитрова, Мирослава Паскова, Мира Тодорова, Нася Димитрова - Жана Тодорова-либеро

Старши треньор: Иван Петков

ТУРЦИЯ: Джансу Йозбей, Ебрар Каракурт, Зехра Гюнеш, Ханде Балдин, Кюбра Джалискан, Мелиха Исмаилоолу - Симге Шебнем Акоз-либеро

Старши треньор: Джовани Гуидети

Утре, 6 юни е последният мач за родните представителки от турнира в Банкок. България се изправя срещу Доминиканската република, а двубоят е от 11:05 часа българско време.