OFFNews 24 септември 2022 в 22:27 1534 0

Волейбол

Снимка cev.lu

Волейболистите ни започнаха силно, но след това допуснаха обрат

Националният отбор на България загуби от домакина Италия с 1:3 (25:23, 17:25, 1825, 20:25) в полуфинална среща от eвропейското първенство по волейбол за мъже под 20 години.

Така българите ще играят в неделя (25 септември) от 18:30 часа в двубой за бронзовите медали на шампионата срещу загубилия от втория полуфинал между Белгия и Полша, който започва от 21 часа българско време тази вечер.

Състав на България: Стоил Палев, Венислав Антов, Александър Николов, Георги Татаров, Лазар Бучков, Ивайло Дамянов, Георги Митов – либеро (Владимир Гърков, Симеон Николов, Апостол Боянов, Калоян Ботев).

Националите започнаха уверено и доминираха в първия гейм, като поведоха последователно с 16:8 и 21:15. Италианците намалиха до точка изоставането си при 22:23 и 23:24, но волейболистите, водени от селекционера Мартин Стоев, удържаха успеха в първата част с 25:23.

Във втория гейм отборът Италия взе инициативата и дръпна с 13:8 и 21:15 преди да изравни за 1:1 след 25:17.

България поведе с 5:3 точки в третата част, но домакините обърнаха резултата в своя полза и отново взеха аванс от 8 точки при 16:8, а по-късно при 20:12, затваряйки гейма при 25:18.

И в четвъртия гейм италианците имаха превъзходство, като стигнаха до крайната победа след 25:20.

Най-резултатни за България бяха Георги Татаров и Александър Николов, които реализираха съответно 17 и 16 точки.

За тима на Италия Алесандро Боволента се отличи с 27 точки за успеха.