OFFNews 21 септември 2022 в 18:57 1364 0

Волейбол

Снимка cev.lu

Волейболните ни надежди оправдават очакванията

Националният отбор на България по волейбол за мъже до 20 години се наложи с 3:1 (15:25, 25:20, 25:18, 25:23) над Чехия на европейското първенство. Мачът се игра в зала "Пала БКК" в италианското градче Васто.

Това бе трета поредна победа за тима на Мартин Стоев, който стартира със загуба от Белгия. България излезе на второ място в класирането в група B с 8 точки от 4 мача и има съвсем реален шанс да се класира за полуфиналите в турнира. Утре отборът ни ще играе срещу тима на Гърция и при успех ще се включи в борбата за медалите.

Българските таланти започнаха много колебливо мача и загубиха първия гейм с 15:25, като изоставаха в резултата през цялото време.

Във втория гейм обаче отборът намери играта си и успя да направи обрат от 4:8 до 20:14. Геймът бе затворен при 25:20 с успешна атака на Венислав Антов.

В третия гейм отново България диктуваше темпото на игра и постоянно водеше с 5-6 точки на съперника. При 24:18 Лазар Бучков направи блок, а Александър Николов завърши с успешна атака.

Българският отбор постигна крайния успех в четвъртия оспорван гейм с успешна блокада на Лазар Бучков.

Най-резултатни за успеха на България бяха Александър Николов и Венислав Антов с по 15 точки, Бучков добави 9.

С най-много точки в мача завърши чехът Давид Колатор - 17.