Съдията от Софийския апелативен съд Магдалена Лазарова е предложена за заместник главен прокурор на мястото на Елена Каракашева, която напусна поста по собствено желание.
Предложението е на и.ф. главния прокурор Борислав Сарафов и ще бъде обсъдено на заседанието на Прокурорската колегия на Висшия съдебен съвет в сряда, съобщи "Лекс".
Магдалена Лазарова е завършила „Право“ в Югозападния университет „Неофит Рилски“.
Започва работа в съдебната система през 1998 г. като младши прокурор в РП-Благоевград, след това е редови обвинител там.
В периода 2003-2011 г. е обвинител в окръжната прокуратура в Благоевград, а от 2011 г. е в Софийската апелативна прокуратура, където е била и заместник на административния ръководител.
През 2012 г. е избрана за член на Висшия съдебен съвет от квотата на Народното събрание.
След края на мандата си през 2017 г. е назначена за съдия в Апелативния специализиран наказателен съд, а след неговото закриване е съдия в АС-София.
С Магдалена Лазарова заместниците на и.ф. главния прокурор ще станат отново двама – другият е Ваня Стефанова.


























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
2247
3
28.04 2025 в 09:17
-1243
2
25.04 2025 в 13:22
17984
1
25.04 2025 в 13:05
Ивелин Михайлов обяви края на Исторически парк
Ивелин Михайлов обяви края на Исторически парк
В ПП не знаели, че се формира ИК за издигане на Гюров за президент
Откриха мъртва обявената за издирване туристка в Пирин
Ивелин Михайлов обяви края на Исторически парк
Илияна Йотова: Договорът с Боташ можеше да е в полза на България, но политическите конфликти го провалиха
Петър Витанов, ПБ: България няма да подкрепя санкции, които вредят повече на Европа, отколкото на Русия