Делото за катастрофата в София, при която загинаха Ани и Явор, ще се проведе днес по съкратена процедура. Това ще доведе до намаляване с една трета на присъдата, която ще постанови Софийският градски съд, както и ще ускори процеса, съобщи БНТ.
На предишното заседание по делото подсъдимият Адриан Антонов направи самопризнания и поиска процесът да се води по съкратеното следствие.
Катастрофата се случи на столичния бул. „Сливница“ на 8 май миналата година. Според прокуратурата Антонов е нарушил правилата на движение по пътищата. Той се движел със скорост 106 км/ч при разрешена максимална скорост 50 км/ч.
Близки на загинали деца при катастрофи готвят протест, с искане за справедлива присъда.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
ДБ: Хората на Радев предлагат рекорден дефицит, сравним с управлението на Виденов
Подмолно през бюджета кабинетът на Радев ще закрие Комисията по досиетата
Минута мълчание в НС в памет на загиналите деца на АМ ''Тракия''
Как ще се избира нов ВСС: Депутатите решават днес