Има доказателства, че действията на здравния министър в оставка Петър Москов са довели до неимуществени вредни последици в значителна степен – уронил се е престижа на Министерството на здравеопазването и е създадено недоверие у гражданите по отношение на процеса по ваксиниране на деца.
Това коментира говорителят на главния прокурор Румяна Арнаудова по Нова тв. „Липсата на недоверие или всяването на недоверие самостоятелно не е престъпление, това в възможна вредна последица”, уточни Арнаудова.
Петър Москов получи вчера три обвинения, заради ваксините, които страната ни е получила от Турция. Според прокурорите Москов е нарушил множество процедури, разписани в българските закони.
„Половината от приетите като дарение ампули, тези с наименование „Еувакс”, които са против Хепатит B, са забранени за употреба в България. В началото на годината Върховната административна прокуратура направи възможно тези ампули да не бъдат разпространени в страната”, коментира още Арнаудова.




























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Pornhub разкри руската братушка: Гледат основно трансджендър порно
Насилник крещял на жена си, докато я пребива: Аз казах ли ти, че ако ме излъжеш, ще те убия
''Зелено движение'' предлага намаляване на възрастта за гласуване от 18 на 16 години
''Зелено движение'' предлага намаляване на възрастта за гласуване от 18 на 16 години
Американски посланик: Европа има нужда от електрошок, много харчи