"Водоснабдяване и канализация" ООД в гр. Перник ще бъде санкционирано със 7 хил. до 20 хил. лева заради обгазяване на град Радомир, съобщи Регионалната инспекция по околната среда и водите.
Нарушението е установено след подаден сигнал в инспекцията.
Извършена е проверка в нощта срещу 18 юли. Тя показала, че в посока Радомир се отделят димни газове от запалени изсушени утайки в района на пречиствателната станция за отпадъчни води в град Батановци. Тя е собственик на ВиК - Перник.
От дружеството тогава обясниха, че утайките са се самозапалили от високите температури.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен