Русия и Северна Корея изграждат пътен мост и обща болница

OFFNews 23 April 2026 в 12:02 1044 2
Путин и Ким Чен Ун

Снимка Уикипедия

Руският президент Владимир Путин и генералният секретар на Корейската работническа партия Ким Чен Ун през 2024

Русия и Северна Корея се стремят да задълбочат сътрудничеството си чрез изграждане на пътен мост, който да пресича общата им граница. Също така беше направена и първата копка на т.нар. "болница на приятелството" в град Уънсон, предава севернокорейската държавна иноформационна агенция КЦТА.

Терминът е свързан предимно със социалистическите страни, припомня БТА. 

В Северна Корея се намират руският министър на природните ресурси Александър Козлов и министърът на вътрешните работи Владимир Колоколцев. 

До 15 000 севернокорейски войници са били изпратени в подкрепа на Русия срещу Украйна, по данни на разузнавателните южнокорейски служби, цитирани от БТА.

    Най-важното
    Всички новини
    За писането на коментар е необходима регистрация.
    Моля, регистрирайте се от TУК!
    Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!

    2985

    2

    Джендо Джедев

    23.04 2026 в 12:39

    Орките по-добре да им пратят нещо за ядене на ония завалии, че пасат трева. Буквално! :D Ма то май и за орките скоро манджата ще стане кът. :D

    -1243

    1

    Октим

    23.04 2026 в 12:38

    Кой ли ще минава по този мост? Или по-точно какво? Защото от единия концлагер в другия може да бъдат придвижвани само войски и свързаната с тях техника ...
     
    X

    С раздаване на пари раждаемост не се подобрява