Почти шест месеца след затварянето на въздушното пространство на ЕС за руски самолети, 10 самолета, притежавани или контролирани от Русия, все още се намират в Германия, съобщи в неделя Redaktionsnetzwerk Deutschland (RND), позовавайки се на германското министерство на транспорта.
"Тъй като самолетите са обект на забрана за излитане и кацане поради режима на санкции на ЕС, те не могат да бъдат използвани от собственика и не могат да бъдат отнесени на друго място", обяснява министерството.
Приземени в Лайпциг са три руски машини Антонов АН-124, в Кьолн - Bombardier BD-100-1A10 Challenger 300 и Boeing 737, а във Франкфурт-Хан - Boeing 747. Други четири самолета са в Баден-Баден: Cessna 750 Citation X, два Embraer ERJ-135BJ Legacy 600 и Bombardier BD-700-1A10 Global Express XRS.
В отговор на руската инвазия в Украйна ЕС затвори въздушното си пространство за руски самолети в края на февруари.


























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
-7757
2
15.08 2022 в 13:26
Пак ще отнеса Delete!
21919
1
15.08 2022 в 09:58
Е да де - може да се окаже че са остарели морално и физически ама животът не е прост.
Тръмп-младши: Баща ми е непредсказуем, възможно е скоро да се откаже от Украйна
Тръмп-младши: Баща ми е непредсказуем, възможно е скоро да се откаже от Украйна
Истини и лъжи за цифровото евро
В 24 града ще се проведат контрапротестите, организирани от Пеевски
Евакуираха още четирима моряци от танкера ''Кайрос'' край Ахтопол