Втори медал за гимнастичките ни от турнира в Москва

OFFNews 21 февруари 2016 в 17:39 7502 0

Снимка БФХГ

Българският ансамбъл по художествена гимнастика спечели втори медал от турнира от веригата Гран При в Москва.

Те взеха сребро за съчетанието си с пет ленти с оценка от 17.500 точки. Титлата спечели Русия с 18.050 точки, а на трето място е Израел със 17.400 точки.

Вчера българките станаха шампионки в многобоя.

Възпитаничките на Ина Ананиева са в състав Михаела Маевска, Ренета Камберова, Цветелина Стоянова, Цветелина Найденова и Християна Тодорова.

Финалът на два обръча и три чифта бухалки, както и на бухалки и лента са по-късно днес.

По-рано на финала на обръч българката Невяна Владинова получи оценка от 17.416 точки и раздели седмото място с Ашрам Линой от Израел. Победителка на обръч е Александра Солдатова (Русия) с 18.500 точки.

На топка първото място разделиха Солдатова и Маргарита Мамун, които получиха равна оценка от 18.883 точки.

България спечели бронзов медал в международния турнир за девойки - Йоана Николова стана трета на въже с 15.916 точки. На обръч Галатея Герова е шеста на финала с 13.350 точки, а на топка Йоана Николова се нареди на пето място с 16.083 точки.