Волейболистите ни победиха Куба насред Хавана

Ивайло Анев 06 юни 2015 в 10:01 6068 1

Снимка БГНЕС, Архив

Мъжкият ни национален отбор по волейбол постигна втора победа в тазгодишното издание на Световната лига.

Момчетата на старши-треньора Пламен Константинов се наложиха като гости над Куба с 3:1 гейма.

Срещата се игра пред над 2000 зрители в зала "Сиудад Депортива", в Хавана.

Най-полезни за българския тим бяха Тодор Скримов (4 аса и 48% ефективност в атака) и Николай Пенчев (2 блока, 1 ас, 53% ефективност в атака и 58% посрещане) съответно с 15 и 12 точки за победата.

За кубинците Сепеда завърши с 26 точки.

„След първите две части намалихме темпото и това ни струва третия гейм. Няма нищо лесно срещу отбора на Куба. В състава на съперника има млади, но много способни играчи“, коментира след мача селекционерът на нашия отбор Пламен Константинов.

Успехът е втори поред за избраниците му в най-комерсиалния турнир, след като през изминалата седмица надиграха Канада с 3:2 в „Арена Ботевград“.

Вторият мач между двата тима е утре (7 юни) от 03:40 ч. сутринта българско време.