Стела Енева извоюва златото на Европейското по лека атлетика за хора с увреждания

ОFFNew 21 август 2014 в 17:08 2573 0

Снимка личен архив

Стела Енева спечели втора титла за България на Европейското първенство по лека атлетика за спортисти с увреждания, провеждащо се в Суонзи, Великобритания.

На първенството, което се организира от Международния параолимпийски комитет, Енева триумфира в хвърлянето на диск в клас F57, като записа и най-добро лично постижение - 31.88 метра.

Втора в дисциплината завърши Орла Бари от Ирландия (28.13 м), трета - Илке Вилуда от Германия (27.87 м).

Другата българка в дисциплината - Иванка Колева, завърши четвърта с 19.27 м.

Златото на 39-годишната Енева е шестото отличие за България от първенството.

Другите наши спортисти, спечелили медали до този момент, са: Радослав Златанов (100 м в клас Т13), Михаил Христов при скок дължина в клас Т47, Даниела Тодорова (хвърляне на диск, клас F55), Мустафа Юсеинов (хвърляне на диск, клас F56) и Дечко Овчаров (копие в клас F42).

В класирането по медали до момента България е на 11-о място от общо 32 страни, като лидер е Русия.