Смесената ни щафета седма на европейското

Васил Георгиев 30 януари 2012 в 16:07 1640 0

Ния Димитрова
Смесената ни щафета в състав Ния Димитрова, Десислава Стоянова, Антон Синапов и Димитър Герджиков се нареди на седмо място на 2 по 6 + 2 по 7,5 км при юношите и девойките на европейското първенство по биатлон, което продължава в Брезно-Осръбле, Словакия. Тимът ни използва 14 допълнителни патрона на огневия рубеж, като на последния пост Герджиков завъртя и наказателна обиколка. На финала отборът ни пристигна с изоставане от 5:26.5 минути от победителите. Очаквано най-силно се изяви на първи пост Ния Димитрова. Спечелилата злато и бронз на шампионата родна биатлонистка направи два пропуска в стрелбата. Победител стана квартета на Норвегия. Текла Брун-Ли, Марион Рьонинг Хубер, Йоханес Тингнес Бо и Ветле Сястад Кристиансен използваха девет допълнителни патрона и финишираха с време 1:.14.48,1 часа. Място в тройката намериха и отборите на Русия и Украйна.