Нюкасъл се измъкна в края, Фулъм вкара 5

Любомир Тодоров 04 март 2012 в 17:47 1499 0

Момент от мача Нюкасъл - Съндърланд. Снимка: Евроспорт
Отборите на Нюкасъл и Съндърланд завършиха 1:1 в двубой от 27-ия кръг на английската Висша лига. В друг мач от неделя Фулъм разгроми в Лондон опашкаря Уулвърхемптън с 5:0. Гостите поведоха с гол от дузпа в 134-ото дерби на Севера. Датчанинът Никлас Бендтнер се разписа от бялата точка за Съндърланд в 24-ата минута. Нюкасъл получи шанс за изравняване в 79-ата минута, когато съдията Майк Дийн даде наказателен удар и за „свраките”. Ударът на Демба Ба обаче бе отразен от белгийския вратар Симон Минолет. Все пак домакините стигнаха до изравнителния гол в допълнителното време. Тогава Шоми Амеоби вкара с удар от близо. Съндърланд завърши мача с девет човека. Стефан Сесеньон бе изгонен за удар с лакет в лицето на Тиоте, а Лий Катермол получи втори жълт картон след последния съдийски сигнал за пререкания с Дийн. С хеттрик на руснака Павел Погребняк и два гола на американеца Клинт Демпси Фулъм се наложи с 5:0 над Уулвърхемптън у дома. Погребняк изигра своя мач на сезона. Той отбеляза в 36-ата, 44-ата и 61-ата минута, а освен това асистира и за последния гол в двубоя – на Демпси в 83-ата минута. Загубата изпрати „вълците” в зоната на изпадащите. Блекбърн ги измести от 17-ото място по голова разлика. Куинс Парк и Роувърс имат 22 точки, колкото и Уулвърхемптън. След тях са Болтън и Уигън с по 20 точки.   По-късно започва двубоя Тотнъм – Манчестър Юнайтед.