Неймар вдъхнови Сантос и го изпрати на финала

Васил Георгиев 14 декември 2011 в 13:25 1569 0

Неймар
Неймар

Новото дете чудо на футбола Неймар бе в основата на успеха на неговия Сантос с 3:1 над Кашива Рейсол в първия полуфинал на Световното клубно първенство в Токио.

19-годишният бразилски национал откри резултата с виртуозен гол в 19-ата минута. Нападателят получи пас от Гансо на 30-ина метра от вратата. С отличен финт Неймар (на снимката) хвърли на тревата защитника на японския шампион Отани, прехвърли топката на левия си крак и с мощен шут я изпрати в горния ляв ъгъл на вратата. След попадението носителят на Копа Либертадорес заигра със самочувствие и само пет минути по-късно Борхес удвои резултата за бразилския състав след самостоятелна акция. Отказалият на Реал и Челси Неймар показа още няколко блестящи изпълнения, но на три пъти беше грубо фаулиран от съперникови футболисти. Централният защитник Сакаи намали с глава след корнер в 54-ата минута. Но надеждата на Рейсол за обрат продължи точно девет минути. Тогава Данило изпълни пряк свободен удар от повече от 25 метра и препарира вратаря Сугено за трети път. Така Сантос за трети път е на финал в турнира след 1962 и 1963 година, когато съставът, предвождан от Пеле, завоюва купата. Утре е другият полуфинал, в който европейският първенец Барселона ще се изправи срещу азиатския шампион Ал-Сад от Катар. Финалната среща е на 18 декември в Йокохама.