Манчестър Юн се върна на върха

Любомир Тодоров 11 март 2012 в 17:59 1294 0

Рууни ликува след първия гол. Снимка: ВВС
Шампионът на Англия Манчестър Юнайтед излезе начело в класирането на Висшата лига след двубоите от 28-ия кръг. „Червените дяволи” се наложиха у дома с 2:0 над Уест Бромич, а водачът до днес Манчестър Сити загуби с 0:1 като гост на Суонси. Уейн Рууни донесе успеха на Юнайтед. Той откри в 35-ата минута след прострелен пас на Хавиер Ернандес. В 71-ата нападателят на английския национален отбор удвои от наказателен удар. Рууни има вече 20 гола в Лигата, с което изравни постижението на Димитър Бербатов от миналия сезон. Българинът беше на пейката, но сър Алекс Фъргюсън не го пусна в игра. В Уелс Суонси записа малко очакван успех срещу „гражданите”. Още в петата минута домакините получиха правото да изпълнят дузпа. Вратарят на гостите Джо Харт обаче хвана удара на Скот Синклеър. Все пак в 83-ата минута Люк Муур с глава донесе успеха срещу тима на Роберто Манчини.    Класиране във Висшата лига Манчестър Юн – 67 т. Манчестър С – 66 Тотнъм – 53 Арсенал – 49 Челси – 49 Нюкасъл – 45.