Мачестър Сити с първа загуба за сезона във Висшата лига

Васил Георгиев 13 декември 2011 в 01:10 1264 0

853e61f024a7e4e9dc2018d049b36d2b

Лидерът във Висшата лига на Англия Манчестър Сити регистрира първата си загуба за сезона.

В дербито на XV кръг на първенството на "Стамфорд Бридж" в Лондон тимът на Челси надигра гостуващия Манчестър Сити с 2:1. Двубоят започна страхотно за играчите на мениджъра Роберто Манчини. Още във 2-та минута Серхио Агуеро развинти отбраната на домакините и изведе перфектно Марио Балотели, който без проблеми реализира. В 34-та минута обаче малко нелогично, на фона на превъзходството на гостите, Челси стигна до изравняване. Един от най-добрите в редиците на домакините Даниел Стъридж проби по десния фланг и достави топката на отлично пласирания в малкото наказателно поле Раул Мейрелеш, който направи 1:1 с първия си гол за Челси във Висшата лига.

Един от ключовите моменти в мача бе в 58-ата минута. Тогава тимът на Манчестър Сити остана с 10 души, след като за груб фаул срещу Рамиреш Гаел Клиши получи втори жърт и червен картон. Другият възлом момент бе в 73-ата минута, когато в игра за Челси се появи титулярният капитан Франк Лампард. В 82-ата минута Джулиън Лескот игра с ръка в наказателното поле на Манчестър Сити, за което реферът Марк Клатънбърг отсъди дузпа, която именно Лампард реализира за крайното 2:1 за Челси.

С успеха, който е трети пореден и общо 10-и от началото на сезона, Челси измести Тотнъм от Топ 3. "Шпорите" обаче са с мач по-малко. Хората на Андре Вилаш-Боаш вече са на пет точки от втория - Манчестър Юнайтед. Сити пък вече има аванс от само две точки на върха пред съгражданите си.