Лудогорец изпусна ПСЖ в София

OFFNews 29 септември 2016 в 00:30 5601 3

Снимка БГНЕС/Боби Тошев

Лудогорец беше близо до сензационен успех над Пари Сен Жермен, но допусна обрат от 1:0 до 1:3 във втория си мач в груповата фаза на Шампионска лига.

"Орлите" стартираха ударно и откриха резултата в 16-ата минута от фаул чрез левия бранител Натаниел Пимента. В ключов момент малко края на първото полувреме Блез Матюиди изравни, като това беше първото му попадение за парижани от финала за Купата на Франция през миналия сезон.

10 мин. след началото на второто полувреме Единсон Кавани вкара втори гол за ПСЖ. Минути по-късно бе отсъдена дузпа в полза на Лудогорец. Тя бе отсъдена за нарушение на Тиаго Мота, който фаулира Марселиньо, хвърляйки се с главата напред в краката на бразилския плеймейкър.

Румънският защитник Козмин Моци обаче изпълни много слабо наказателния удар, който беше спасен от Ареола. В 60-ата минута Кавани вкара и втория си гол, с който оформи крайния резултат в мача.

В другия мач от група "А" Арсенал победи Базел с 2:0 в Лондон, което е добра новина за Лудогорец, тъй като швейцарския тим остана с 1 точка, колкото имат и "орлите". Лидер във временното класиране е Арсенал с 4 точки, следван от ПСЖ също с толкова, а на дъното са Базел и Лудогорец с по една.

ЛУДОГОРЕЦ - ПСЖ 1:3

1:0 Натанаел 15
1:1 Маюиди 41
1:2 Кавани 55
1:3 Кавани 60

ЛУДОГОРЕЦ: Стоянов, Минев, Моци, Паломино, Натанаел, Дяков, Анисе, Мисиджан (73-Лукоки), Марселиньо, Вандерсон (88-Кешерю), Кафу

ПСЖ: 16. Ареола, 2. Тиаго Силва, 5. Маркиньос, 6. Верати (80-Криховяк), 7. Лукас, 8. Мота, 9. Кавани (90-Огустен), 11. Ди Мария (87-Иконе), 14. Матюиди, 17. Максуел, 19. Орие

10538

3

Black Hex

29.09 2016 в 11:02

нищо де, ама ква хубава вечеря даде жел-манека на скъпите си гости... а? Целото меню го врътнаха по тв-тата. Чак съжалиш, че не съм там...

14344

2

Nibble

29.09 2016 в 09:16

Е те тва е "обективна" медия. "Изпуснали ги били" ... ха-ха-ха.

11316

1

Алекс

29.09 2016 в 09:12

С такова заглавие ще кажеш, че мачът е свършил 1:1, като ПСЖ са изравнили в 90 минута с първия си точен удар.