Лудогорец взе точка в Базел на крачка от победа

OFFNews 14 септември 2016 в 05:37 7343 1

Шампионът на България Лудогорец взе точка в мач от първия кръг на груповата фаза в Шампионска лига.

Орлите изиграха голям мач срещу Базел и бяха на крачка от победа до 79-тата минута, когато Стефан вкара гол за домакините след грешка на вратаря Владо Стоянов и се стигна до равенството 1:1. Уникален гол на Джонатан Кафу даде преднина на Лудогорец в 45-ата минута.

Така разградчани станаха първият български отбор, който спечели точка на чужд терен в основната схема на най-престижния европейски клубен турнир.

В другия мач от групата "Пари Сен Жермен" и "Арсенал" завършиха също 1:1. Следващите мачове в група А на 28 септември са "Лудогорец" - "Пари Сен Жермен" и "Арсенал" - "Базел".

БАЗЕЛ - ЛУДОГОРЕЦ 1:1