Ливърпул пак губи, Челси с успех при дебюта на Ди Матео

Любомир Тодоров 10 март 2012 в 19:30 1475 0

Никлас Бендтнер ликува след гола в мрежата на Ливърпул
Отборът на Съндърланд се наложи с 1:0 на гостуващия Ливърпул в двубой от 28-ия кръг на английската Висша лига. „Червените” имат само една победа в последните осем мача и записаха трета поредна загуба. Гола отбеляза датчанинът Никлас Бендтнер в 56-ата минута. Той довкара топката след странен рикушет. Удар на Фрейзър Кембъл удари напречната греда, после топката улучи гърба на вратаря Хосе Рейна, пак се отклони в гредата и тогава маскираният нападател се разписа. В друг мач от кръга Астън Вила надигра Фулъм с 1:0. Попадението падна в последната минута и бе дело на 20-годишният австриец Андреас Вайман. Стилиян Петров бе титуляр за бирмингамци и получи жълт картон. Мениджърът на Челси Роберто ди Матео дебютира с победа във Висшата лига. „Сините” победиха с 1:0 гостуващия Стоук Сити. Дидие Дрогба се разписа в 68-ата минута. Гостите играха с десет човека от 25-ата минута, когато бе изгонен Рикардо Фулър за неспортсменско нарушение. Блекбърн направи важна крачка към оцеляването си в елита. Роувърс победи с 2:0 прекия конкурент Уулвърхемптън като гост. Блекбърн има вече 25 точки и е на три над зоната на изпадащите където в момента са Куинс Парк и Уулвърхемптън с по 22 точки и Уигън с 20. Младият нападател от Канада Дейвид Хойлет отбеляза и двата гола на „Молиню”. В късния мач Евертън победи с 1:0 Тотнъм на „Гудисън парк”. Хърватинът Никица Йелавич отбеляза в 22-ата минута. За отбора на Хари Реднап това беше трета поредна загуба, което окончателно прекърши шампионските амбиции на „шпорите”. Класиране във Висшата лига Манчестър С – 66 т. Манчестър Юн – 64 Тотнъм – 53 Арсенал – 49 Челси – 49 Нюкасъл – 45.