Двама българи в Топ 30 в преследването в Хохфилцен

Васил Георгиев 17 декември 2011 в 14:40 1179 0

Михаил Клечеров

Михаил Клечеров и Красимир Анев успяха да намерят места сред най-добрите 30 биатлонисти в преследването на 12,5 км, старт за Световната купа в Хохфилцен, Австрия.

Клечеров (на снимката), който бе с 59-и стартов номер, за пореден път показа отлична стрелба, като направи само две грешки при четирите си влизания на огневия рубеж - по един пропуск в третата и четвъртата стрелби. Слабото му бягане обаче го прати на 29-а позиция с време 37.34,7 минути и изоставане от 1.54,4 минути от победителя Андреас Бирнбахер. С три пропуска в стрелбата - два при третата и един при последната, Красимир Анев се нареди веднага след Клечеров на 39-ата позиция. Той изостана от първия с 1.57,3 минути. Третият ни представител в състезанието Владимир Илиев нямаше ден, като бе и един от биатлонистите с най-много грешки в стрелбата. С общо седем пропуска той остана на 48-о място от 57 завършили състезатели. Състезанието протече с невероятна битка за първото място. Победителят Бирнбахер бе с перфектна стрелба, като пробяга дистанцията за 35.40,4 минути. Втори, с изоставане от само 0,2 секунди, бе легендата Оле Ейнар Бьорндален, който също показа безгрешна стрелба. Място на подиума намери и французина Симон Фуркад, който направи един пропуск и изостана от победителя с 1,3 секунди. В класирането за Световната купа лидер е Тарей Бьо от Норвегия с 308 точки. От българите с най-предно класиране е Клечеров, който е 39-и с 54 точки. Анев е 44-ти,а Владимир Илиев 60-и. В преследването на 10 км при дамите Ния Димитрова не стартира. Победителка стана рускинята Олга Зайцева с перфектна стрелба и време 31.52,2 минути. Втора остана Хелена Екхолм от Швеция, с изоставане от 29,1 секунди. Място на подиума намери и Даря Домрачьова от Беларус.