Екипажът Димитър Илиев – Янаки Янакиев (Skoda Fabia) от отбора на VIVACOM Rally Team взе победата в тазгодишното 43-то издание на Рали „България”. През дългата си история, състезанието е печелено само четири пъти от български екипаж. С тази си победа, шесткратният рали шампион на България Димитър Илиев и неговият навигатор Янаки Янакиев стават единствените, спечелили ралито два пъти, след като през 2007 г. отново триумфираха край Боровец.
Още през петъчния ден Митко и Янаки дадоха ясен знак, че единственото което искат е победа. Така те спечелиха шейкдауна и първата скоростна отсечка. В събота най-успешният български рали отбор продължи с отличното си представяне, спечелвайки шест от предвидените осем отсечки и натрупвайки преднина от 28 секунди, а на последния ден от надпреварата, бяха най-бързи в три от общо шест отсечки. >>още>>
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец