Четвърта олимпийска квота за стрелците ни

Васил Георгиев 18 февруари 2012 в 17:47 1546 0

Петя Луканова
Петя Луканова осигури четвърта олимпийска квота за спортната ни стрелба за Игрите в Лондон. На европейското първенство по спортна стрелба с пневматично оръжие, което продължава в Хейнола, Финландия, и е последна олимпийска квалификация, Луканова остана 12-а на пушка. Състезателката ни завърши надпреварата с 396 точки. Класирането й бе достатъчно за спечелването на олимпийска квота. Преди Луканова, олимпийски квоти в спортната стрелба извоюваха и съотборникът й в Тракия (Пловдив) Антон Ризов, Мария Гроздева и Антоанета Бонева. Луканова направи силно състезание, като малшанс я лиши от участие във финал. Един от изстрелите й бе осмица, което не й позволи да продължи битката за медалите. Според специалисти, слабият изстрел може да се дължи и на дефектен патрон.