Черноморец измъкна точка срещу Берое, Херо побесня

Васил Георгиев 17 март 2012 в 19:47 3158 0

"А" група
Тимът на Черноморец (Бургас) стигна до 2:2 у дома срещу Берое в здрав екшън от XIX кръг на "А" група. Заралии водеха с 2:0 до 83-ата минута, но с късни голове на Венци Христов и Асис бургазлии измъкнаха точката. Треньорът на Черноморец Димитър Димитров побесня от отсъжданията на рефера Атанас Димитров, който отмени две попадения на домакините заради засади. Херо още на почивката се закани след двубоя да направи грандиозен скандал. Съдията Димитров изгони от скамейката на резервите треньорът на домакините, а в 53-ата минута извади директен червен картон за удар без топка на автора на първото попадение за Берое Везалов. Везалов откри резултата в двубоя в 11-ата минута, а вече с 10 души на терена гостите стигнаха и до две попадения аванс в 63-ата минута, когато се разписа и Каядо и далечен удар от 30-ина метра и грешка на национала Стоян Колев на вратата на Черноморец. Домакините се хвърлиха тотално в атака и въпреки усилията на съдиите все пак се добраха до точката. Венци Христов вкара в 83-ата минута за 2:1, а в допълнителното време Асис възстанови равенството. "Няма да позволя такива гаври с Черноморец - изригна Херо след двубоя. - Съдийството бе меко казано безобразно. категорично повлия на резултата. При първия гол на Берое имаше нарушение в началото на атаката срещу наш играч. Вторият гол бе шокираща грешка на Стоян Колев. За двата отменени гола ще коментирам като видя повторенията". Афектиран Димитров нападна и наставника на Берое Илиан Илиев, след което обаче му се извини. "Черноморец определено е най-агресивният отбор в групата - каза Илиев. - Докато Лудогорец оставя да се играе футбол, Черноморец наблягат на единоборствата. Стана мъжки мач и поздравявам играчите си за това. След като останахме  10 души се наложи да се приберем и не успяхме а задържим победата". За Черноморец това е четвърто равенство за сезона. Берое също стигна до четвърто реми в кампанията. Старозагорци са на 12-а позиция в класирането с 16 точки, колкото има и Локомотив (София). "А" група, XIX кръг Локомотив (София) - Видима-Раковски 0:1 Литекс - Славия 1:0 Миньор (Перник) - Черно море 0:1 Черноморец - Берое 2:2 На 18 март От 13,30 часа Лудогорец - Светкавица От 15,30 часа Ботев (Враца) - Левски От 17,30 часа Калиакра - Локомотив (Пловдив) На 19 март От 20 часа ЦСКА - Монтана Класиране 1.Лудогорец    42 точки (мач по-малко) 2.ЦСКА    39 Т. (мач по-малко) 3.Левски    39 т. (мач по-малко) 4.Черноморец    37 т. 5.Литекс    37 т.