Челси се върна на победния път

Васил Георгиев 25 февруари 2012 в 19:43 1245 0

Висша лига
Висша лига
Тимът на Челси се върна на победния път в Англия, след като в мач от XXVI кръг на Висшата лига победи Болтън с 3:0. Португалският мениджър на лондончани Андре Вилаш Боаш получи глътка въздух, след като избраниците му стигнаха до първи успех за последните пет кръга, след като бяха регистрирали три равенства и загуба в предишните си четири мача. И трите попадения паднаха след почивката. Давид Луиш откри резултата в 48-ата минута, Дидие Дрогба покачи на 2:0 и донесе успокоението в 61-ата, а крайното 3:0 оформи Франк Лампард в 79-ата минута. За Болтън това е 18-а загуба за сезона, като хората на мениджъра Оуен Койл регистрираха трето поредно поражение във Висшата лига. Мартин Петров не бе в групата на Болтън за мача. Без контузения си капитан Стилиян Петров Астън Вила измъкна точка при гостуването на опашкаря Уигън. Мачът завърши 0:0. Домакините бяха по-активния тим и могат да съжаляват за изпуснатата победа. Петима футболисти на бирмингамци получиха жълти картони от съдията Кевин Френд. За Уигън това е осмо равенство за сезона. Астън Вила регистрира 11-о реми в кампанията, като отборът е и №1 по равенства във Висшата лига от началото на сезона. Англия, Висша лига, XXVI кръг Уигън - Астън Вила 0:0 Уест Бромич - Съндърланд 4:0 Куинс Парк Рейнджърс - Фулъм 0:1 Нюкасъл - Уулвърхемптън 2:2 Челси - Болтън 3:0 От 19,30 часа Манчестър Сити - Блекбърн На 26 февруари Норич - Манчестър Юнайтед Арсенал - Тотнъм Стоук Сити - Суонзи   Ливърпул - Евертън - отложен Класиране 1.Манчестър Сити    60 точки (мач по-малко) 2.Манчестър Юнайтед    58 т. (мач по-малко) 3.Тотнъм    53 т. (мач по-малко) 4.Челси    46 т. 5.Арсенал    43 т. (мач по-малко) 6.Нюкасъл    43 т.