Бронз за ансамбъла ни в Киев

Васил Георгиев 17 март 2012 в 18:42 1363 0

Снимка: БГНЕС
Ансамбълът на България по художествена гимнастика спечели бронзов медал в многобоя на турнира за Световната купа в Киев. Това е едно от най-силните състезания в този спорт преди олимпийският турнир в Лондон. Възпитаничките на Илиана Раева завършиха с резултат от 52,525 точки. Толкова събра и отборът на домакините, като двата състава си поделиха третото място. В съчетанието с пет топки ансамбълът ни допусна груба грешка, което прати отбора ни на четвъртото място на този уред. На три ленти и два обръча българките отново бяха нестабилни и останаха с трети резултат. Над всички се представиха световните шампионки от Италия, които за изпълненията си успяха да стигнат сбор от 55,900 точки. Второто място остана за грациите на Беларус с 54,300 точки. "И при двете съчетания допуснахме грешки - коментира пред БТА от Киев Илиана Раева. - Като за първо официално състезание в олимпийския сезон обаче съм доволна. Все пак взехме медал. Хубавото е, че и двете ни композиции се харесаха на специалистите. Получихме добри отзиви. Ясно, че трябва да продължим сериозната работа и а изчистим грешките". В отборната надпревара при девойките българките останаха шести. Победиха рускините.