Бронз за Силвия Митева в Москва

Васил Георгиев 26 февруари 2012 в 18:38 1575 0

Силвия Митева Снимка: БГНЕС
Най-силната българска състезателка по художествена гимнастика Силвия Митева спечели бронзов медал на лента на турнира от веригата Гран при в Москва. След като остана пета в многобоя, изпреварена от четири руски гимнастички, Митева демонстрира страхотна форма и във финалите на отделните уреди. За представянето си на лента тя получи оценка от 28,200 точки. Победителка на уреда стана олимпийската и трикратна световна шампионка Евгения Канаева от Русия с 29,100 точки. За Канаева това бе и най-високата оценка, която тя получи във финалите на отделните уреди. Канаева, която е абсолютен фаворит и за олимпийската титла в Лондон, спечели първите места и на бухалки и обръч. На топка първа е друга руска гимнастичка - Даря Дмитриева. На топка Митева остана четвърта с оценка от 27,850 точки. На обръч българката е шеста с 27,025 точки, а а бухалки - седма с оценка от 26,675 точки.