Болоня измъкна точка от шампиона

Васил Георгиев 11 декември 2011 в 17:50 1139 0

Златан Ибрахимович

Футболният шампион на Италия Милан направи грешна стъпка в XV кръг на първенството в Серия "А".

"Нерадзурите" стигнаха до 2:2 като гости на Болоня и дадоха шанс на Ювентус и Удинезе да се откъснат в челото на Серия "А". На стадион "Ренато Д`Ара" в Болоня топстрелецът на домакините Марко ди Вайо откри резултата с четвъртото си попадение от началото на кампанията в 11-ата минута.

Избраниците на Масимо Амброзини стигнаха до пълен обрат, след като Кларънс Зеедорф в 16-ата и Златан Ибрахимович в 71-ата минута от дузпа доведоха нещата до 2:1 за Милан. Само минута след попадението на Ибра обаче Алесандро диаманти е възползва от неразбирателство в защитата на Милан и изравни.

За шампионите на Италия това е четвърто равенство за сезона. Болоня пък регистрира третото си реми и остава над чертата.

Италия, Серия "А", XV кръг

Сиена - Дженоа 0:2 Лече - Лацио 2:3 Палермо - Чезена 0:1 Интер - Фиорентина 2:0 Аталанта - Катаня 1:1 Удинезе - Киево 2:1 Каляри - Парма 0:0 Болоня - Милан 2:2

От 21,45 часа Новара - Наполи

На 12 декември от 21,45 часа Рома - Ювентус

Класиране 1.Удинезе    30 точки 2.Ювентус    29 т. (мач по-малко) 3.Милан    28 т. 4.Лацио    28 т. 5.Наполи    20 т. (мач по-малко) 6.Палермо    20 т. ....................................... 16.Болоня    15 т.