Бербатов номиниран за №1 на Юнайтед

Любомир Тодоров 02 януари 2012 в 16:53 2688 0

Димитър Бербатов
Голмайсторът на Висшата английска лига Димитър Бербатов бе номиниран в анкетата за най-добър футболист на шампиона Манчестър Юнайтед през месец декември, съобщи официалният сайт на клуба. „Българският нападател игра само 193 минути през месеца, но успя да отбележи цели шест пъти. Това прави по едно попадение на 32 минути. Три от головете бяха срещу Уигън на 26 декември, два срещу Блекбърн на 31 декември и онова впечатляващо попадение с пета срещу Фулъм, с което регистрира гол №50 за Юнайтед”, пише интернет страницата в аргументацията си за номинацията на Бербатов. Останалите, за които феновете могат да гласуват, са Майкъл Карик, Уейн Рууни, Фил Джоунс и Нани. Можете да дадете своя вот за Димитър Бербатов тук. В същото време с четири победи на гостите започна ХХ кръг на Висшата лига. Стилиян Петров игра цял мач за Астън Вила, който загуби с 0: от Суонси насред Бирмингам. Челси надигра Уулвърхемптън с 2:1. Победното попадение наниза Франк Лампард в 89-ата минута. В другите срещи: Куинс Парк - Норич 1:2 и Блекбърн - Стоук 1:2. В късния мач Фулъм прие Арсенал в лондонско дерби и го победи с 2:1 с гол на Боби Замора в последната минута.