Барселона на финал в Япония

Васил Георгиев 15 декември 2011 в 17:50 1372 0

Европейският клубен шампион Барселона се класира за финала на Световното клубно първенство в Япония.

В спора за титлата в неделя каталунците срещат южноамериканският шампион Сантос. На 1/2-финалите Барса не допусна изненада срещу азиатския първенец Ал Сад от Катар, побеждавайки с 4:0. Изненадата дойде от авторите на попаденията. Адрино се отчете с две - в 25-ата и 43-ата минути, а по едно добавиха Сейду Кейта (64-ата) и Максуел в 80-ата минута на мача. Успехът на момчетата на треньора Хосеп Гуардиола обаче бе помрачен от тежката контузия, която получи нападателя на тима Давид Вия. В 36-ата минута острието охита едно от фирмените си скоростни нахлувания, при което бе натиснат от отбраната. Нападателят огъна лошо левия си крак и се строполи на земята. След първите медицински прегледи стана ясно, че става дума за фрактура, заради която най-вероятно играчът ще пропусне всички мачове на Барселона до края на сезона. ВРлезлият на мястото на Вия, Алексис Санчес също бе сменен принудително. В 70-ата минута той отстъпи мястото си на Куенка заради мускулни проблеми. Най-вероятно той ще пропусне финалния мач на турнира в неделя. В 70-ата чилиецът беше заменен от Исаак Куенка заради мускулни проблеми. Травмата на Алексис не е толкова тежка и по-скоро беше изваден превантивно. Проблемите му обаче поставят въпросителна около участието му на финала на Световното клубно първенство в неделя. Под сериоизна въпросителна е и участието на Вия на финалите на Евро 2012. Преди контузията на Вия, в 25-ата минута Адриано откри резултата, след елементарна грешка в отбраната и вратаря на Ал Сад, който подаде на играча на Барса. В 43-ата минута отново Адриано с никъ удар от 20-тина метра и нова нескопосана изява на вратаря на катарците направи 2:0. В 64-ата минута Лео Меси изведе перфектно Кейта, който технично направи резултата класически. Крайният резултат оформи резервата Максуел, който мушна топката между краката на вратаря.