Байерн на полуфинал в Германия

Любомир Тодоров 09 февруари 2012 в 11:51 1449 0

Томас Мюлер (в бяло) асистира за първия гол на БАйерн. Снимка: БГНЕС
Отборът на Байерн се класира на полуфинал в турнира за Купата на Германия. "Баварците" се наложиха с 2:0 над Щутгарт като гости. В тази фаза са още Борусия (Дортмунд), Борусия (Мьонхенгладбах) и Гройтер Фюрт, където играе Асен Караславов. Головете за Байерн бяха дело на Франк Рибери в 30-ата минута и на Мария Гомес в 46-ата. Капитанът Бастиан Швайнщайгер беше изнесен на носилка още в началото на двубоя заради контузия. Втородивизионният Гройтер Фюрт се наложи с 1:0 като гост на елитния Хофенхайм с попадение на канадеца Оливие Осеан в 44-ата минута. Бившият защитник на Славия Асен Караславов се появи в игра в 89-ата минута точно на мястото на Осеан. Компер от домакините бе изгонен за удар в лицето на съперник. В третият двубой от снощи Борусия (Мьонхенгладбах) победи с 2:0 след продължения като гост  Херта в Берлин. В 100-тната минута Хубник направи дузпа, заради която бе изгонен. От наказателния удар Даемс откри резултата. Вент удвои в последната минута.