Жителите на село Славейно, Смолян ще де вдигнат на протест, ако там бъдат настанени бежанци, съобщи БНТ.
Те се обявиха срещу предложението на Софийския университет да предостави базата си в селото на бежанци. Предложението не е официално, но е било направено допитване сред тях.
Кметският наместник Сийка Касабова им обяснил какви биха били ползите от такава стъпка.
"Базата има капацитет. Това евентуално може да създаде работни места за хората и да доведе до оживление за бизнеса", каза тя пред БНТ и призова "да бъдем съпричастни към това, което се случва, да проявим толерантност".
Базата е общежитие на закрито оздравително училище, което сега се стопанисва от Софийския университет. В 4-етажната сграда има добри условия за живот за 120 души, основно семейства с деца.
ако сме сигурни, че няма да има лоши посл, бих допуснала - не съм расистка, но не сме сигурни
в Славейно живеят възрастни хора, а през зимата много къщи са празни и заключени
готови са на протест
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
25.11 2013 в 10:24
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци