
На свикания днес Съвет по сигурността са поканени за участие постоянните членове на Съвета, каквито представителите на политическите партии не са. В настоящата ситуация Министерският съвет не иска Съветът по сигурността да бъде превръщан в арена за предизборни изяви. Това уточняват от пресслужбата на Министерския съвет по повод медийни запитвания.
Служебният министър-председател Андрей Гюров свика Съвета по сигурността днес. На заседанието се предвижда да бъде обсъдена ситуацията в Близкия изток.
Досега на Съвет по сигурността в подобна ситуация са канени представители на парламента, коментира депутатът от ГЕРБ-СДС и председател на парламентарната комисия по отбрана Христо Гаджев във Фейсбук.
Имаме сведения, че летището в София ще бъде използвано за логистична подкрепа на операциите срещу Иран, заяви на брифинг пред Министерския съвет лидерът на партия „Възраждане“ Костадин Костадинов, който настоява да бъде допуснат до заседанието на Съвета по сигурността.
Този Съвет за национална сигурност изпитва ужас, че на него може да присъства представител на „Възраждане“, смята Костадинов, който иска да присъства на заседанието.
По заповед на Гюров моите права като председател на третата по големина политическа сила в парламента бяха суспендирани, коментира лидерът на „Възраждане“. Това е окупация на властта в държавата от шайка самозабравили се, каза още Костадинов.
Следете новините ни в :

























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
889
2
28.02 2026 в 16:45
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
3100
1
28.02 2026 в 16:13
Дронопадът по Черноморието продължава. Днес откриха още 3
Свързана с първия вицепремиер на Русия верига бензиностанции е пред фалит
Прокуратурата иска постоянен арест за още 3-ма за убийството на Младежкия хълм в Пловдив
Велосипедисти излизат на протестно шествие тази вечер
Грешка при попълването на документи е спасила българка от смърт при наводнението в Непал