Днес ще направим предложение до президента за издаване на укази за назначаване на 19 посланици и постоянен представител на ООН, каза премиерът Росен Желязков преди началото на заседанието на правителството.
По думите му сред кандидатите няма политически назначения.
Радвам се, че посланическите назначения намират своя път напред, с което правителството осигурява непрекъсваемостта в дипломатическата служба, коментира външният министър Георг Георгиев.
Още в началото на годината е трябвало да има съгласуване за тези назначения, каза още министърът. Според него предложените 20 дипломати са висококвалифицирани дипломати от кариерата.
Кандидатите ще бъдат гласувани на закрито заседание на МС.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Ето защо подлез до Борисовата градина бе боядисан в зелено
Дара се отказа да пее на фестивал с проруски изпълнители
Две български фирми са мамили с фалшиво немско масло 'Deutsche Markenbutter'
Русия обмисля пълна забрана на износа на дизел