Посочен от кандидат-премиера Андрей Гюров за министър на електронното управление е доц. д-р Георги Шарков.
Той е директор на Европейски софтуерен институт (ESI) и ръководител Лаборатория "Киберсигурност" към София Тех Парк. Шарков е доц. д-р в ИИКТ, БАН. Бил съветник на министъра на отбраната в периода 2014-2021 г. и Национален координатор по киберсигурността. Доц. Шарков е член на Консултативния съвет на БАСКОМ.
Георги Шарков има истински солиден опит в сферата на киберсигурността.
През 2016 г. е бил координатор на националната стратегия „Кибер устойчива България 2020". Участвал е в работни групи към ЕК и ENISA за изкуствен интелект и киберсигурност. Член е на технически комитети към ETSI по киберсигурност и „сигурен ИИ". Добива докторска степен в областта на изкуствения интелект - експертни системи през 1991 г.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
2247
1
18.02 2026 в 18:11
Ето защо подлез до Борисовата градина бе боядисан в зелено
Дара се отказа да пее на фестивал с проруски изпълнители
Две български фирми са мамили с фалшиво немско масло 'Deutsche Markenbutter'
Русия обмисля пълна забрана на износа на дизел
Мицкоски обвини България, че е застрашила сигурността на семейството му