Официалната причина за тежката влакова катастрофа в Германия, при която загинаха 11 души, е човешка грешка.
Това съобщиха от германската прокуратура, цитирани от БиБиСи.
Вината за инцидента е на 39-годишен диспечер, който е позволил и двата влака да минат по едни и същи релси. Мъжът се е опитал да предупреди машинистите, че ще се блъснат челно. Той вероятно ще бъде обвинен за непредумишлено убийство.
„Ако той се беше съобразил с правилата, влаковете нямаше да се сблъскат”, заяви прокурорът Волфганг Гиесе.
Той подчерта, че няма доказателства за технически проблеми.
В началото на миналата седмица двата влака се сблъскаха до град Бад Айблинг. Те се удариха челно, докато са се движели с около 100 км/ч. Жертвите на катастрофата са мъже на възраст между 24 и 59.
Следете новините ни в :

















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец