Лекар от Центъра за спешна медицинска помощ в Габрово е освободен от работа, след като негова пациентка е починала от масивен инфаркт. Часове преди смъртта на жената медикът преценил, че тя страда от гастрит, съобщава БНР.
Случаят е от 20 октомври - 72-годишната жена от Габрово се почувствала зле и близките й извикали бърза помощ. При прегледа докторът преценил, че пациентката страда от гастрит и поставил обезболяващо лекарство.
Жената се влошила и последвало повторно обаждане. Транспортирана е до болницата, където починала от масивен инфаркт.
Близките й са убедени, че е станала жертва на лекарска небрежност.
След проверка по случая директорът на Центъра за спешна медицинска помощ в Габрово Георги Шандурков е освободил медика - заради несправяне с работата.
Лекарят е бил в спешния център на втори трудов договор. Основният му договор е с Областната болница в Габрово, където е специализант по неврология.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
11006
5
24.11 2019 в 07:32
-5103
4
23.11 2019 в 15:54
-1250
3
23.11 2019 в 13:21
19507
2
23.11 2019 в 13:08
Спряха трамваите в Лайпциг до утре, след като жегата разтопи релсите
Гълъб Донев: Увеличението на винетката е едва 1,20 € на месец, не е стряскащо
Ден 474: Блато. Канадските дневници на Райна Александрова
Fibank с 2 отличия от 34-ото издание на конкурса "Банка на годината"
Гълъб Донев: Увеличението на винетката е едва 1,20 € на месец, не е стряскащо